19 Mayıs Atatürk'ü Anma  Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. Yıldönümü ilçemizde ilçe halkının da katılımıyla geleneksel bayram havasında coşkuyla kutlandı.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama Programı Çelenk Sunma töreniyle başladı.
Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen törende, Çelenk Sunumu sonrasında Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı’mız okundu. Törene Kamu Kurum ve Kuruluşları Daire amirleri, Kemer halkı, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama programına daha sonra ilçemiz Kapalı Pazaryeri’nde devam edildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde günün anlam ve önemini belirten konuşma Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa DOĞAN tarafından yapıldı. Kemer ÇPL l0/A sınıfı öğrencileri tarafından Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinin ve Gençliğin Ata'ya cevabının okunması, öğrenci gösterileri, halk oyunları ve spor gösterileri yapıldı. İlçemiz genelinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakamımız Sayın Uğur KÖROĞLU, Belediye Başkanı Durmuş ERDEM, İlçe Jandarma Komutanı Alper CİRİT, İlçe Emniyet Amiri A. Muhammet YILMAZ tarafından verildi. Ödül töreni akabinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma  Gençlik ve Spor Bayramı 99. Yılı Kutlama Programı sona erdi.